Nasze świnki morskie

Samice:

 Shiro

Urocza Shiro

Urodzona wrzesień 2014, w hodowli od 21 listopad 2014 r.

Wyjątkowo spokojna świnka morska. Całkowicie oswoiła się w okresie pierwszej ciąży. Bardzo lubi spać na kolanach najlepiej pod ubraniem, kołdrą. Shiro pochodzi z kiepskiej dużej hodowli przemysłowej na szczęście dobrze odkarmiona i pielęgnowana wyrosła na zdrową świnkę morską.

 

 

Shiro zdjęcie 2

Więcej o Shiro.

Waży ok. 800 gram.

Rodzaj futerka: gładkie z jedną rozetką na grzbiecie, kolor rudo-biały przy lewym uchu ma nieco czarnego futerka.

Budowa ciała: klasyczna domowa świnka morska.

Kłapouszka

Kłapouszka

urodzona prawdopodobnie pod koniec 2014 r, w hodowli od 2 kwietnia 2015 r.

Świnka morska z tak zwanego „odzysku” , jest bardzo agresywna zwykle świnki morskie nie gryzą, ale ona jest wyjątkiem, gdy chce się ją podnieść od razu zaczyna atakować. Jednak co ciekawe kiedy głaszcze się ją to furkocze z radości, chętnie bierze jedzenie z ręki człowieka. Tylko nie chce być podnoszona prawdopodobnie upadła dziecku nie raz bądź dziecko nieprawidłowo wyciągało ją z klatki.

Więcej o Kłapouszce.

Waży ok. 900 gram.

Rodzaj futerka: włos średniej długości, ubarwienie w trzech kolorach z grzywą na grzbiecie.

Budowa ciała: uszy opadające do dołu, budowa pyszczka nie jest tak wyciągnięta jak u zwykłej świnki, a bardziej szersza i krótsza.

Liljan

Liljan

Urodzona 20.04.2015 w naszej hodowli. Dziecko Shiro i Kuro.

Liljan jest bardzo żywą świnką morską zawsze, kiedy zostawię ją samą w klatce to zaczyna biegać i podskakiwać jakby najadła się jakiś środków dla sportowców. Zapewne cieszy się chwilą wolności i swobody, gdyż w obecności starszych świnek zwykle zachowuje się bardziej poprawnie. Na razie nie będzie rozmnażana, gdyż nie mam dla niej samca. Więcej o Liljan.

Obecnie waży ok 800 gram.

Rodzaj futerka: włos krótki, na grzbiecie posiada dwie rozety.

Budowa ciała: klasyczna domowa świnka morska.

Samce:

Kuro

Kuro

urodzony: sierpień 2014, w hodowli od 18 listopad 2014 r.

Ciekawa świnka morska, która jakby mogła to by weszła mi na głowę. Kiedy sadzam go na kolanach on od razu zaczyna się po mnie wspinać i wchodzić pod ubranie. Pochodzi z niewielkiej domowej hodowli, dlatego jest silną i zdrową świnką. Na 14 Międzynarodowej Wystawie Świnek Morskich oraz I Specjalistycznej Wystawie Ras Krótkowłosych i Bezwłosych w Gliwicach, dnia 08.11.2015 Kuro zajął 3 miejsce w kategorii Najlepsza Świnka Domowa.

Więcej o Kuro.

Waży ok. 1 kilograma – dobrze odkarmiony.

Rodzaj futerka: gładkie, z przewagą koloru czarnego oraz białą brodą i białym paseczkiem z lewej strony, który jest połączony z białym kołnierzykiem.

Budowa ciała: dobrze zbudowana domowa świnka morska.

Dziękujemy, że byłyście z nami

Tomio

Świnka morska skiny

Urodzony czerwiec 2015 w naszej hodowli od dnia 15.11.2015 zmarł 25.11.2015

Był to uroczy samiec rasy skinny po rodzicach rodowodowych. Był jeszcze bardzo wystraszony, jednak dzień przed śmiercią podchodził już do ręki i chętnie brał z niej jedzenie. Po mimo interwencji weterynarza nie udało się uratować mu życia.

 

 

Akira

Samiczka skiny

Urodzona wrzesień 2015 w naszej hodowli od dnia 15.11.2015 zmarła 05.05.2016.

Była to urocza samiczka rasy skinny po rodzicach rodowodowych. Bardzo łatwo się oswoiła. Niestety, miała spore problemy z układem trawiennym (zatwardzenia, biegunki), co jest typowe dla tej rasy. Nie rozmnażałam jej, gdyż uważałam, że jest zbyt słaba i była w hodowli jako „maskotka rodziny”. Prawdopodobnie Akira zmarła z powodu źle pracującego układu trawiennego z 670 gram schudła do 390 gram. Sztuczne podtrzymywanie jej życia (poprzez kroplówki) byłoby męczeniem świnki.

2 komentarze do “Nasze świnki morskie

  1. Pingback: Świnkowo

  2. Pingback: Nasze świnki morskie | Akira – świnka morska rasy Skinny

Możliwość komentowania jest wyłączona.