W Szwajcarii nie można mieć tylko jednej świnki morskiej.

Prawo weszło w życie po dość długich debatach trwających ok 3 lat. Prawo dotyczy różnych gryzoni stadnych oraz papug. Nie chodzi o to, że trzeba kupić samca i samicę i bawić się w dom, ale o to, aby pupilom zapewnić jak najlepsze życie. Powołano również specjalną służbę sprawdzającą, czy zwierzęta są trzymane w stadzie, osoby nie przestrzegające nowego prawa zostaną ukarane karą grzywny.

Co ciekawe istnieją specjalne ośrodki wypożyczające zwierzę do samotnych pupili. Jest to dobre rozwiązanie jeśli jedna z świnek morskich zdechła, a nie koniecznie chcemy od razu nabywać nową.

Niestety w polsce nadal uważa się świnkę morską za żywą maskotkę, którą można kupić dziecku na prezent, a jak się znudzi no cóż… Polacy śmieją się z tego prawa ponieważ nikt ich w samotności nie zamyka w toalecie na 8 godzin czasem 12 dodajmy codziennie od poniedziałku do piątku.

Ostatnio jedna z osób zapytała mnie co zrobię z świnkami podczas przeprowadzki, w zasadzie naciskała na mnie, żebym nie zabierała ich ze sobą do nowego mieszkania, bo to zbędny balast. Inna zaproponowała mi, żebym oddała nie sprzedane maluchy do zoo na pokarm. Zgroza, dlaczego muszę tracić czas na rozmowy z takimi ludźmi. Czy można ich w ogóle nazywać ludźmi?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s