Alergia na świnkę morską – co robić dalej

Jakiś czas temu pisałam o objawach alergii na świnkę morską. Dziś opiszę środki zaradcze które pozwolą zostać śwince w domu a alergikowi żyć w zdrowiu.

Po pierwsze jeśli świnka morska żyje w pomieszczeniu razem z alergikiem, należy przenieść pupila do innego pomieszczenia np. kuchni tylko nie stawiajcie świnki przy kaloryferze, lodówce lub kuchence.

Następnie należy zmienić ściółkę w klatce na niepylącą lub odpyloną (różnie jest taka ściółka nazywana). W zasadzie to taka ściółka jest zdrowsza nie tylko dla człowieka ale i świnki morskiej. Ponieważ pył nie dostaje się do oczu ani układu oddechowego zwierzątka.

Dodatkowo w klatce sprzątać powinna osoba, która nie posiada alergii. Podczas sprzątania alergik powinien znajdować się w innym pomieszczeniu. Osoba sprzątająca powinna otworzyć okno przed rozpoczęciem sprzątania, aby opary alergenne szybko opuściły mieszkania. W mieszkaniu najlepiej sprzątać na mokro te zasadę stosuje się przy wszystkich alergiach wziewnych, bo sprzątanie miotłą lub odkurzaczem wzbija w powietrze alergeny.

Do tego wszystkiego można jeszcze dodać wizytę u weterynarza, który może doradzić karmę wpływającą na zmniejszenie wydalania alergizującego białka przez świnkę morską. Taka karma jest bardzo droga więc ten krok raczę wykonać na samym końcu.

Osoba cierpiąca na alergię może bawić się razem z świnką morską.

 

1 komentarz do “Alergia na świnkę morską – co robić dalej

  1. Pingback: Czy świnka morska skinny jest dla alergika? – Świnkowo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s